İtalya’ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus pasaport (Bordo pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İtalya vizesi sahibi olmak zorundadır. Kısa süreli ve turizm amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler muhakkak Kanada turist vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

İtalya Vize Merkezi ile İtalya turist vizesi başvurularınızı kolayca ve alanında uzman danışmanlarımızla birlikte güvenle gerçekleştirebilirsiniz. İtaya vizesini bir bilene sorun: Hayalleriniz gerçek olsun!

İtalya Turist Vizesi Başvurusu

Vize başvuruları doğrudan İtalya Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir. İtalya turist vizesi başvurusu yapmadan önce muhakkak seyahat tarihinizi ve seyahat amacınızı netleştirmiş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra seyahat tarihinizden en az bir ay önce vize başvurusunu gerçekleştirmeliyiz.

İtalya vizesi başvuruları öncelikle ilgili formun doldurulmasıyla başlamaktadır. Kişisel bilgileriniz, ailevi bilgileriniz, seyahat tarihleriniz gibi birçok soru bu formda sorulmaktadır. Sorulan soruların tamamı eksiksiz ve doğru bilgilerle hazırlanmalıdır.

Formun doldurulmasından dolayı yetkili birimlerden biyometrik işlemler için randevu alınır. Bu şekilde vize başvuru tamamlanmış olur.

İtalya Vize Merkezi İle Uzun Süreli İtalya Vizesi Almak İçin Şimdi İletişime Geçin!

İtalya Vize Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 1-3 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Bu yüzden vize başvuruları olabildiğince erken gerçekleştirilmelidir.

Gerekli Evraklar

İtalya vize başvurularında yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine talep ettiği evraklar ve kişiye özel hazırlanan vize başvuru formu ile değerlendirme yapmaktadır.