İtalya çalışma vizesi, D vizesi kapsamındadır. İtalya’da çalışmak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının muhakkak suretle çalışma vizesi sahibi olması gerekir. Bunun yanı sıra çalışma vizesi başvurusu yapmak için; İtalya’dan geçerli çalışma daveti olması zorunluluğu vardır.

İtalya çalışma vizesi süreci hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. İtalya Vize Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimi ve tecrübesiyle başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir. İtalya Vize Merkezi ile başta İtalya turist vizesi olmak üzere İtalya vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Çalışma Vizesi Başvurusu

İtalya’da çalışmak isteyen kişilerin muhakkak suretle İtalya tarafından onaylanmış çalışma iznine sahip olması gerekmektedir. İtalya devleti, iş bulmaz. Bunun yerine başvuru süreci öncesinde bu davete sahip olmanız zorunludur. Bunun yanı sıra bu belge orjinal olmalıdır.

Belge elinize ulaştıktan sonra talep edilen evraklar ve başvuru formuyla birlikte başvuru süreci gerçekleştirilir. Başvurunun sonuçlanma süresini etkileyen birçok faktör vardır. Özellikle Konsolosluğun yoğunluğu ve değerlendirme sürecinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Evraklar ve vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması büyük bir öneme sahiptir.  Başvurunuza verilecek yanıtı bu belgelerin etkileyeceğini unutmamalısınız.

İtalya Çalışma Vizesi İle Göçmenlik Farklı Mıdır ?

Evet, ikisi oldukça farklıdır. Fakat çalışma vizesine sahipken İtalya göçmenlik başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya Göçmenlik Başvurusu Ne Kadar Sürede Çıkar ?

İtalya çalışma vizesi başvurusunun sonuçlanma süresi 15 iş günü ile 30 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Yoğun ve talebin fazla olduğu bir dönemde başvurduğunuz takdirde bu süre uzayabilir.